هوای تهران در شرایط ناسالم

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: تردد وسایل نقلیه، گردو خاک را تشدید می‌کند.
به گزارش قدس آنلاین تسنیم،رستگاری، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران هوای تهران را ناسالم عنوان کرد وگفت: طبق اطلاعات رسیده از ایستگاه هواشناسی میانگین شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز روی عدد ۱۱۱ قرار گرفت تا امروز نیز هوا در شرایط ناسالم باشد.

وی ادامه داد: آلاینده مسئول در کیفیت هوای شهر ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون است وسایر پارامترها ” منواکسید کربن و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون” در شرایط سالم قرار دارند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهرن طوفان را علت ناسالم بودن هوا توصیف کرد و اظهار داشت: تا قبل از طوفان مشکلی نداشتیم به طوری که از ابتدای سال ۷۲روز هوای سالم،۴ روز هوای ناسالم و ۶روزهوای پاک را تجربه کردیم که به نسبت مدت زمان مشابه در سال قبل از شرایط بهتری برخورداریم.

رستگاری با اشاره به اینکه میزان گردو خاک در تهران روند کاهش دارد خاطرنشان کرد: گردو خاکی را که طوفان با خود آورد همچنان در هوای شهر است اما در برخی ساعات در حالت سکوناست که تردد وسایل نقلیه سبب بازپخش گرد و خاک می‌شود اما خوشبختانه روند کاهشی دارد وطی چند روز آینده باز هم به شرایط سالم می‌رسیم.

، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید