واگذاری استقلال وپیروزی بررسی می‌شود

واگذاری استقلال وپیروزی بررسی می‌شود

به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، این کمیته هفته آینده کار خود را آغاز خواهد و در آن محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، علی ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی عضویت دارند.

پیش از این امیر رضا خادم، معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با حکم وزیر ورزش به عنوان نماینده تام‌ الاختیار وزیر ورزش و جوانان در واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، منصوب شده بود.

خادم با برگزاری جلسات متعدد با مسئولان و پیشکسوتان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس راه‌های واگذاری این دو باشگاه را بررسی کرده بود.

او در گفتگویی درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفته بود: “باید به ۲ نکته در این پروسه توجه جدی داشت. اول اینکه تکیه بر تصورات غیرمنطقی و غیرتخصصی در روند اجرای قانون می تواند صدمات عمیق و دراز مدتی را به پیکره این دو باشگاه مردمی وارد کند و در نهایت عدم رضایت عمومی نسبت به عملکرد حاکمیت در حوزه ورزش را باعث شود. دوم مطالبات بازیکنان و کادر فنی به عنوان یک موضوع جدی باید در اولویت پرداخت قرار گیرد تا لطمه ای به بستن تیم ها برای فصل بعد وارد نشود.”

پیش از این هم میر اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی گفته بود که امکان واگذاری دو باشگاه به بخش خصوصی در اسفند ۹۲ وجود دارد: “به موجب قانون بودجه سال ۹۲ سهام این دو باشگاه باید در سال جاری واگذار شود و بر همین اساس تلاش می شود که این امر تا پایان امسال اجرایی شود.”

رئیس سازمان خصوصی سازی ایران گفته بود: “هیئت واگذاری این فرایند را در اسفند ۹۲ به نتیجه برساند تا سازمان خصوصی بلافاصله اقدام به صدور آگهی برای برگزاری مزایده فروش سهام کنترلی این دو باشگاه کند.”

واگذاری استقلال وپیروزی بررسی می‌شود

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید