پل عابر پیاده خوب است یا بد ؟

پل عابرپیاده برون شهری

پل عابر پیاده

پل عابر پیاده خوب است یا بد ؟ ادامه از پست قبلی :

رضا مفیدی ۶۰ ساله که روزی چند بار مجبور به استفاده از پل های عابر است، گفت: در این پله های آهنی زوار در رفته که شیب تندی هم دارند رفت و آمد نه تنها برای افراد سالخورده مثل من مشکل است، بلکه جوان ها هم توان رفت و آمد از طریق این پله ها را ندارند.

این شهروند سوادکوهی افزود: در کنار امنیت، باید راحتی استفاده از پل های عابر هم رعایت شود ولی هیچ کس به این نکته توجه نمی کنند و به همین دلیل هم افراد ترجیح می دهند ریسک و خطر عبور از خیابان و جاده را بپذیرند ولی از روی پل ها عبور کنند .
ساخت پل های عابر پیاده بنا به نیاز سنجی و ضرورتی که از سوی شهرداری ها برای مناطق شهری و اداره کل حمل و نقل برای مناطق خارج از بافت شهری و در جاده ها لحاظ و توسط بخش خصوصی ساخته می شود و پس از آن در اختیار نهادها بهره بردار قرار می گیرد .

آسایش مردم قربانی منافع

یک کارشناس حوزه شهری به خبرنگار ایرنا گفت : با هدف ایجاد فضای مناسب و امن تردد شهروندان ، پل های عابر در مناطق مختلف شهرها و یا جاده ها احداث می شود .
احسان اسماعیلی نجار افزود : استفاده شهرداری ها و راهداری از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت این پل ها در جای خود از نظر اینکه کمک به مساله کمبود اعتباری دولتی ها می کند ، خوب است ، اما اینکه بخش خصوصی تنها با ساخت این پل ها به دنبال دستیابی درآمدهای ناشی از اجاره و دریافت هزینه تبلیغات باشد ، به نوعی دور شدن از هدف اصلی ساخت این پل ها است .
این کارشناس حوزه شهری با اشاره به اینکه براساس نوع قرارداد بخش خصوصی پنج تا ۱۰ سال اجازه دارد که از محل اجاره فضای پل ها کسب درآمد کند ، گفت : با توجه به هزینه هنگفت این تبلیغات ، سازندگان این پل ها درآمد خوبی از این بخش کسب می کنند .

استانداردهای احداث پل عابر پیاده باید رعایت شود

وی با اشاره به اینکه هزینه ساخت هر پل عابر رقمی معادل ۱۵۰ میلیون تومان است ، ادامه داد : با توجه به کسب درآمدها بالا ، اما این افراد در روند اجرای پروژه ها سعی می کنند تا با کم کردن هزینه های ضروری از جمله احداث پله برقی ، پول کمتری را هزینه کنند .
اسماعیلی نجار گفت : شهرداری ها و یا راهداری با
اعمال مصوبات الزام آور باید جلوی این نوع کاستن از
هزینه ساخت پل ها را بگیرند هزینه هایی که در اصل
برای آسایش مردم صرف می شود .

وی که خود سابقه حضور ۲ دوره عضویت در شورای
اسلامی شهر قائمشهر را دارد ، ادامه داد : اجرایی
نشدن ساخت استاندارد پل ها آن هم با داشتن پله برقی
از سوی اعضای شورای این شهر جدی گرفته شد و برای این
منظور اعضای شورای شهر قائمشهر ، ایجاد پله برقی یا بالابر
را بخشی از تعهدات پیمانکار ساخت پل عابر پیاده مصوب کرده است
و عدم پایبندی به این مصوبه باعث می شود تا پروژه از آنها
بازپس گرفته شود و یا به آنها اجازه کسب درآمداز طریق نصب تبلیغات را نمی دهد .

ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید
ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید
، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید