چرا مردم از «معراجی ها» استقبال کردند ؟

چرا مردم از «معراجی ها» استقبال کردند ؟

محمدحسن آصفری  درباره دلایل استقبال عمومی از مجموعه تلویزیونی معراجی ها ساخته مسعود ده نمکی، گفت: پرداختن به موضوع ۸ سال دفاع مقدس آن هم در زمانی که فیلم هایی با موضوعات متنوع تهیه و ساخته می شود، از نیازهای جدی جامعه در حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

وی آموزه های دفاع مقدس را گوهری گرانبها برای نسل های جوان خواند و افزود: این آموزه ها لازم است نسل به نسل منتقل شود تا روحیه مقاومت، ایستادگی و ایثارگری همواره در جامعه جاری و ساری باشد و گذر زمان گرد فراموشی بر این ویژگی های ارزشمند نپاشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر اطلاع رسانی جانفشانی های انجام شده در طول ۸سال دفاع مقدس به جامعه تأکید کرد و ادامه داد: نویسندگان، فیلم نامه نویسان، کارگردانان و تهیه کنندگان باید تلاش کنند موضوع دفاع مقدس فراموش نشود و در این بین نقش رسانه ملی بسیار ویژه و حائز اهمیت است.

وی با اشاره به مجموعه تلویزیونی معراجی ها تصریح کرد: تشریح ابعاد و دستاوردهای ۸سال دفاع مقدس و تأکید بر پاسداری از آموزه های آن روحیه مجاهدت را در نسل های جوان زنده نگه می دارد، یادآوری این نکته که در تاریخ سیصد سال قبل از پیروزی انقلاف، هر زمانی جنگی به ایران تحمیل شد بخشی از خاک عزیزمان به یغما رفت و تنها جنگی که یک سانتیمتر از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد ۸ سال دفاع مقدس بود برای نسل جوان بسیار آموزنده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه نباید از مقاومت و ایستادگی که در ۸ سال دفاع مقدس شد به راحتی گذشت افزود: تهیه فیلم هایی همچون معراجی ها گرچه نمی توانند ۱۰۰درصد  واقعیت های جنگ و ایثارگری بچه های رزمنده را به تصویر بکشند اما حال و هوای مقاومت را در مردم زنده نگه می دارد.

وی ادامه داد: در دهه نخست انقلاب دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران قالب نظامی داشت و امروز اقتصادی و فرهنگی شده است.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برخی عناصر که در زمان ۸سال دفاع مقدس به خارج از کشور رفتند و تحصیل کردند وقتی جنگ به برکت ایثارگری و از خودگذشتگی رزمندگان تمام شد به ایران برگشتند و امروز به مناصبی رسیدند اما همچنان حاضر نیستند نامی از دفاع مقدس در مراکز و محل های خودشان باشد.

آصفری تأکید کرد: باید به واقعیت های جامعه توجه شود پرداختن معراجی ها به موضوع دفاع مقدس از زاویه واقعی توانست مخاطب را جذب کند و این بسیار موثر و ارزشمند است.

چرا مردم از «معراجی ها» استقبال کردند ؟

، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید