چرا پاشایی برای مردم مهم شد؟

 سید علی طاهری به برسی توجه غافلگیر کننده مردم به ماجرای فوت مرتضی پاشایی پرداخته است.

سید علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس  به برسی توجه غافلگیر کننده مردم به ماجرای فوت مرتضی پاشایی پرداخته است.

مرتضی پاشایی خواننده پاپ وقتی فوت کرد یک موج اجتماعی به وجود آمد ارزیابی شما از اتفاقی که افتاد چه بود؟

گمان می کنم عامل اصلی جوان بودن این مرحوم بود ضمن آنکه مرحوم پاشایی بین خواننده های پاپ از قدرت صوتی هم برخوردار بود و با مقداری که من آشنا هستم برخی ها به ضرب و زور آهنگ صدایشان جا می افتد ولی این مرحوم ظرافت و قدرت صدایی هم داشت، همانطور که گفتم چون در جوانی این بیماری برای مرحوم پاشایی عارض شد و به رحمت خدا رفت خود این مسئله هم ایجاد احساسات و عواطف کرد، این دو عامل دست به دست هم داد که این موج اجتماعی ایجاد شد.

106

شاهد هستیم وقتی هنرمندان پیشکسوت تر و مشهورتر از دنیا می روند چنین اتفاقی نمی افتد، چرا برای مرحوم پاشایی این طور شد؟ نه سایت های خبری و نه رسانه ملی دعوتی برای حضور در جلوی بیمارستان یا تقاضای دعا برای سلامتی او نکردند برخی تحلیل می کنند که نقش شبکه های اجتماعی در این زمینه خیلی پررنگ بود نظر شما چیست؟

بحث بیماری او مسئله ای نبود که فقط در شبکه های اجتماعی گفته شود بالاخره او در یک سال گذشته هر از چند گاهی برنامه ای را در رادیو و تلویزیون اجرا می کرد بنابراین به این مطالب اشاره می شد، خود من حداقل از طریق تلویزیون مطلع شدم. گمان می کنم تلویزیون موثر بود البته شبکه های اجتماعی هم برای طیف خاصی اطلاع رسانی کرد ولی این حالت باید با یک هنرمند جوان دیگری که با این شرایط فوت کرده مقایسه شود که آیا برای او نیز چنین شرایطی به وجود آمد یا خیر، اگر جوانی با این شرایط فوت کرد و این موج ایجاد نشد می توان دلایلش را بررسی کرد. معمولا هنرمندانی که عمری بیش از ۸۰ سال داشتند وقتی فوت کردند این موج برای آنها ایجاد نمی شود در قیاس با یک جوانی که چنین شرایطی دارد.

برخی تحلیل می کنند که زیر پوست شهر اتفاقاتی می افتد که مسئولان بی خبرند نظر شما چیست؟

گمان نمی کنم ضمن اینکه فوت مرحوم پاشایی را تسلیت می گویم باید قدردانی کرد از مواضع خیلی خوب خانواده این مرحوم که جلوی هر گونه سوءاستفاده را از این موج گرفتند و این جای واقعا تقدیر دارد، تا مادامی که این موج اجتماعی در جهت فقط قدردانی از این مرحوم باشد فکر نمی کنم اتفاق نگران کننده ای باشد مگر اینکه از این حرکت سوءاستفاده شود که طبیعتا آنجا باید مراقبت کرد.

پس معتقد نیستید زیر پوست شهر اتفاقات پیش بینی نشده ای نمی افتد؟

گمان نمی کنم حداقل که ما از پشت پرده این مسائل خیلی مطلع نیستیم حدس من این است خیلی نمی شود برداشت ویژه ای کرد.

پس خبری نیست؟

حداقل من مطلع نیستم.

چرا پاشایی برای مردم مهم شد؟

، ، ، ، ،
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید