یکی از ۵ نفرگروگان ، شهید شد

 

تایید جنایت تروریست های جیش العدل
یکی از ۵ نفرگروگان ، شهید شد
مثلث آنلاین گزارشی همراه با جزییات درباره شهادت یکی از ۵ سرباز به گروگان گرفته شده را منتشر می کند.
منابع آگاه در پاکستان اعلام کردند که جیش العدل یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است.
روز گذشته گروهک تروریستی جیش العدل در بیانیه‌ای در وبلاگ خود مدعی شد که «جمشید دانایی فر» یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است.
همچنین این گروه ۱۰ روز برای برآورده شدن خواسته‌های خود در آزادی تروریست‌های گروه خود، مهلت داده و اعلام کرد که در غیر این صورت یکی دیگر از گروگان‌ها را به شهادت خواهد رساند.
گفتنی است در ساعات اولیه بامداد روز دوشنبه چهارم فروردین، قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها ضمن تکذیب خبر به شهادت رسیدن سرباز مرزبان ایرانی اعلام کردند: در صورتیکه چنین اتفاقی افتاده بود، ما مطلع می‌شدیم ولی چنین اتفاقی نیفتاده است و تا این لحظه هر پنج مرزبان ایرانی در سلامت هستند و در خاک پاکستان نگهداری می‌شوند. صحت خبرهای منتشره شده از به شهادت رسیدن یکی از مرزبانان کشورمان توسط جیش‌العدل، قابل تائید نیست.
وی تصریح کرده بود : ۵ مرزبان گروگان گرفته درحال حاضر در پاکستان و در سلامت هستند.
جمشید دانایی همان فردی است که در تنها ویدئوی منتشر شده پس از گروگان گیری خطاب به دوربین می‌گوید: «بسم‌الله الرحمن الرحیم. گروهبان یکم جمشید دانایی‌فر فرزند محمد؛ من و دوستانمان که در دست سازمان جیش‌العدل اسیر هستیم، در سلامتی کامل به سر می‌بریم و از آن‌ها هیچ‌گونه نارضایتی نداریم و از حکومت جمهوری اسلامی ایران خواستاریم که خواسته آنان را برآورده کنند تا ما به کانون گرم خانواده‌های خود برگردیم.»
گروهبان مذکور جمشید دانایی‌فر اهل زابل و از شهر محمدآباد است که اواخر سال گذشته صاحب فرزند شده است.
نام دیگر سربازان ربوده شده از این قرار است:
سرباز وظیفه “سجاد زوهانی” از مشهد
سرباز وظیفه “محمد نظامی” از مشهد
سرباز وظیفه “جمشید تیموری” مشهد
سرباز وظیفه “رامین حضرتی” از بجنورد
این پنج نفر از دیده‌بانان مرزبانی در منطقه عمومی «جکیگور» استان سیستان و بلوچستان سال گذشته در حین انجام وظیفه مفقود شدند. چند روز پس از این اتفاق گروهک موسوم به جیش‌العدل با انتشار تصاویری مربوط به مرزبانان ایرانی مسئولیت ربوده شدن آنها را بر عهده گرفت.
گروگانگیری کجا اتفاق افتاده است ؟
فرمانده مرزبانی ناجا  در این مورد می گوید: حادثه اخیر در حوزه گروهان “کهیرتوک” مکانی واقع در صفر مرز حدفاصل پیشین ودشت ریمدان رخ داده تا چندی قبل بعلت عدم وجود زیرساخت‌ها(جاده و پایگاه) نیروهای مرزبانی در این منطقه مستقر نبوده‌اند و صرفاً با گشت پیاده و اجرای کمین به صورت موردی پایش مرز صورت می‌گرفته و اشرار و گروهک‌های معاند و قاچاقچیان مواد مخدر در این مناطق تردد و ناامنی ایجاد می‌کردند.
فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: از سال ۱۳۹۱ مرزبانی با امکانات مهندسی خود از میان کوه‌ها و دره‌های صعب‌العبور راه عبور خودروها را باز کرد و با فراهم آوردن حداقل شرایط زیستی و ایجاد پایگاه‌های موقت، بعلت تهدیدهایی که وجود داشت، مرزداران در این محدوده ۷۰کیلومتری مستقر شدند و نتیجه آن کاهش چشمگیر شرارت‌های درون شهرهای مرزی بود.
سردار ذوالفقاری با بیان اینکه بررسی‌های تخصصی از صحنه گروگانگیری بیانگر این است که این واقعه نیاز به بررسی بیشتری دارد عنوان داشت: حادثه در یکی از واحدهای دیده‌بانی در نزدیکی پایگاه “کهیرتوک” رخ داده است که طی آن ۵مرزدار که وظیفه پایش مرز را به عهده داشتند شب هنگام مورد تهاجم افراد تروریست واقع و به دلیل شرایط جغرافیایی محل غافلگیر و به گروگان گرفته شدند که چگونگی آن به بررسی بیشتر و با دستگیری افراد روشن خواهد شد. در ارتباط با شناسایی افراد دخیل در این گروگانگیری با اقدامات اطلاعاتی گسترده‌ای که انجام شده به نتایج خوبی رسیدیم و تقریباً همه کسانی که مرتبط با موضوع هستند و یا در این ضمینه نقشی داشته‌اند شناسایی و بصورت ویژه با همکاری سایر رده های اطلاعاتی در حال پیگیری است.
سرکرده جیش‌العدل کیست؟
سرکرده گروهک تروریستی “جیش‌العدل” فردی است بنام “صلاح الدین فاروقی”. او نیز مانند ریگی به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویا در “مناطق جنوب شرقی ایران” یعنی در استان “سیستان و بلوچستان” به سر می‌برد اما به نظر می‌رسد، بیشتر وقتش را در خاک “پاکستان”، اما در نزدیکی مرز ایران حضور دارد.
طی چند ماه اخیر چندین بار تصاویر مختلفی از او با چهره‌ای نقابدار منتشر شد، اما چهره او برای اولین بار به همراه پیامی در روز “عید فطر” در فضای مجازی منتشر شد.
فاروقی مانند “مفتی‌های وهابی” همفکر و هم عقیده خود که دستور قتل کودکان و مردم بی‌گناه سوریه را صادر می‌کنند یا فتوای “جهاد نکاح” می‌دهند، در پیام خود که روز عید فطر منتشر شد، به حمایت از تروریست‌های سوریه پرداخته و از دوستان خود می‌خواهد برای حضور در سوریه آماده شوند.
سرکرده گروهک تروریستی جیش‌العدل در قسمت دیگری از پیام خود، با گروهک‌های معاند و ضد انقلاب هم‌سو شده و مدعی می‌شود برای براندازی نظام جمهوری اسلامی باید در طرحی که او و همپالگی‌هایش در ترور سربازان و مردم ایران طراحی کرده، کمک کنند تا عملی شود.
جیش‌العدل چیست و چگونه بوجود آمد؟
جیش‌العدل شاخه‌ای از گروهک تروریستی جند‌الشیطان به سرکردگی عبدالماک ریگی است که چندی پیش متلاشی و سرکرده این گروهک به دار مجازات آویخته شد.
گفتنی است گروهک تروریستی “جند‌الشیطان” به سرکردگی عبدالمالک ریگی، عملیات‌های تروریستی متعددی را داخل خاک ایران انجام داد و صدها زن و کودک ایرانی اعم از “شیعه و سنی” را به خاک و خون کشید. البته گروهک ریگی نیز مانند جیش‌العدل سابقه کثیفی در به شهادت رساندن مرزبانان ایرانی و حمله به پایگاه‌های مرزی ایران داشته است.
بر اساس “اساس‌نامه گروهک تروریستی جیش‌العدل”، ادعا شده است؛ “جیش‌العدل با نام مخفف “جیش” یک جنبش دفاعی(نظامی)، سیاسی و فرهنگی است که بر اساس اصل دفاع از دین و دنیای مردم بنا نهاده شده است”.
جالب است که این گروهک تروریستی که خود را نماینده اهل سنت دانسته و مدعی است برای سربلندی ایران تلاش می‌کند با اقدامات تروریستی در شهرهای مرزی ایران، ده‌ها کودک و شهروند بی‌گناه ایرانی که بسیاری از آن‌ها به “اهل سنت” تعلق دارند را به شهادت رسانده‌اند.
“عبدالستار دوشوکی”، “مدیر مطالعات بلوچستان” در لندن، پس از انجام عملیات تروریستی اعضای گروهک تروریستی جیش العدل مصاحبه‌ای را با یکی از حامیان اصلی و تریبون عبدالمالک ریگی یعنی تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی انجام داد.
به گفته مدیر مطالعات بلوچستان در لندن، بعد از اعدام عبدالمالک ریگی، گروهک جندالشیطان به چند شاخه تبدیل شد، از جمله گروهک انصار و چند گروهک ضد ایرانی دیگر. گروهک تروریستی انصار که به سرکردگی “صلاح‌الدین فاروقی” تشکیل شده بود، پس از مدتی به جیش‌العدل تغییر یافت.
“عبدالستار دوشوکی” اذعان می‌کند بسیاری از کسانی که عضو گروهک تروریستی جندالشیطان بوده‌اند هم‌اکنون با جیش‌العدل همکاری می‌کنند.
جیش‌العدل که حدود یک سال از تشکیل آن می‌گذرد تاکنون چندین عملیات تروریستی در مناطقی از جمله “راسک”، “سرباز”، “سراوان” و “میرجاوه” داشته است.
close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید