نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری۹۶

انتخابات ریاست جمهوری۹۶ ایران بسیار متفاوت از دوره های گذشته بود.

برای مشاهده اخرین نتایج شمارش ارا اینجا کلیک کنید

میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم در سال۹۶ بیش از ۷۰ درصد بوده است که این خود در همه ادوار گذشته بی سابقه می باشد .

چهار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به ترتیب عبارت بودند از «حسن روحانی»، «سید ابراهیم رئیسی»، «سید مصطفی میرسلیم» و «سید مصطفی هاشمی طباء».

بر اساس این خبر، میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم به بیش از ۴۰ میلیون نفر رسید و از مرز ۷۰ درصد گذشت. در حالی که تعداد شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در سال ۹۲ حدود ۷۲٫۲ درصد بوده و ۳۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۵۶ نفر در آن مشارکت داشته اند.

مشارکت دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری در حالی به بیش از ۷۰ درصد رسیده است که تنها در دوره های سوم با ۷۴٫۲۶، دوره هفتم با ۷۹٫۹۲ و در دوره دهم انتخابات ریاست جمهوری با ۸۴٫۸۳ درصد مشارکت مردم در انتخابات بیش از این دوره بوده است. البته با توجه به افزایش میزان دارندگان صلاحیت برای شرکت در انتخابات، تنها در این دوره از انتخابات است که آمار مشارکت کنندگان به بیش از ۴۰ میلیون نفر رسیده است.

بنا بر اعلام مسئولان ستاد انتخابات وزارت کشور و شورای نگهبان، شمارش آرای صندوق‎ها در سراسر کشور در شعب اخذ رای آغاز شده است. اولویت شمارش آرا با انتخابات ریاست جمهوری است.

بنا بر توافق مجریان و ناظران این انتخابات؛ آرای چهار نامزد انتخابات ریاست جمهوری آقایان روحانی، رئیسی، میرسلیم و هاشمی طبا به تدریج اعلام می شود.

بر مبنای آخرین گزارش ها از ستاد انتخابات کشور، گفته می شود تاکنون یکی از ۲ کاندیدای اصلی «حسن روحانی و سید ابراهیم رئیسی» در رقابت با دیگری با اختلاف پیش افتاده است. در این رقابت روحانی توانسته گوی رقابت را از رقیب اصلی خود در انتخابات ریاست جمهوری برباید. اختلافی که کار را در همان مرحله اول به پایان می رساند.

«سید مصطفی میرسلیم» و «سید مصطفی هاشمی طباء» هم رقابت نزدیکی برای قرار گرفتن در جایگاه سوم باهم دارند.

البته این اطلاعات و اخبار درباره میزان آراء کاندیداها بر اساس خبرهای غیر رسمی و اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی است که اختلاف نفر اول با نفر دوم را حدود ۸ تا ۹ میلیون نشان می دهد؛ مساله ای که قطعا باید ابتدا به تائید ستاد انتخابات کشور و هیات نظارت بر انتخابات برسد.

با گذشت بیش از ۸ ساعت از اتمام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، «علی اصغر احمدی» معاون وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص میزان مشارکت در انتخابات و همچنین تعداد آرایی که تاکنون شمارش شده است، توضیحاتی را ارائه کرد.

وی افزود: پس از تائید هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نتایج انتخابات ریاست جمهوری را همین امروز به استحضار مردم خواهیم رساند.

برای مشاهده اخرین نتایج شمارش ارا اینجا کلیک کنید

، ، ، ، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

close vindow

استخدام خبرنگار و خبرنویس حرفه ای در سایت شهراول

استخدام خبرنگار حرفه ای

در واتس اپ به شماره ۰۹۳۳۷۹۳۱۰۰۳ پیام  دهید